Jestliže se rozhodneme rozšířit naše výrobní prostory, musíme mít určitou představu a mít optimální a vhodné řešení. Pokud nechceme stavět z klasických stavebních materiálů, můžeme se poohlédnout po nabídce spolehlivých a prověřených firem, které zabývají stavbou a pronájmem montovaných hal.

Montovaná hala jako výrobní či skladový prostor

Tento typ výrobního prostoru je velmi vhodný nejen pro podnikatelskou sféru, ale můžeme tuto halu použít jako skladiště, garáže, hangáry, ale i jako zastřešení sportovišť.

V zemědělství lze tyto montované haly využít nejen jako skladiště krmiva pro hospodářská zvířata, ale také jako jejich ustájení. Obchodní firmy montované haly využívají jako skladové prostory a můžeme ve všestrannosti těchto hal pokračovat.

Výhoda montovaných hal

Pokud stále váháme, zda si pořídit montovanou halu nebo postavit raději halu zděnou, máme tady několik faktorů, které nám mohou rozhodování trochu zjednodušit.

Montované haly jsou prostory, které můžeme postavit prakticky všude. Stačí nám k tomu jen pevný základový podklad. Jejich výstavba trvá pouze pár dní, maximálně týdnů a odvíjí se od velikosti haly a přání zákazníka. Takže oproti stavbě z pevných stavebních materiálů, jako jsou cihly, tvárnice a podobně, mají velkou výhodu.

Co mnohým také vyhovuje je ekonomická stránka. Montované haly přijdou daleko levněji a tím uspoříme nějaké finance, které můžeme využít někde jinde. Dále také musíme zdůraznit, že stejně jak se dá hala postavit, tak stejně rychle se dá demontovat a přemístit na jiné místo. To s klasickou zděnou stavbou bohužel udělat nikdo neumí. Tyto montované haly jsou samonosné a jejich montáž nevyžaduje žádné složité stavební nebo konstrukční úpravy. Navíc je zde i možnost prodloužení haly a tím i zvětšení prostoru.

montované haly mobidock
Skladovací montovaná hala

Poraďme se s profesionálem

Jestliže máme zájem o tento tip hal, kontaktujme odbornou firmu, která se montovanými halami zabývá. Mají nejen praktické zkušenosti, ale mohou dobře poradit, co se týká velikosti a tipu haly.

Montované haly mají většinou opláštění z vysoce pevnostní plachty, která je vyrobena tak, aby odolala povětrnostním podmínkám. Firmy také nabízejí i doplňující služby, které montovanou halu dovedou k úplné dokonalosti a jsou tak připraveny na své využití. Jde zejména o osvětlení, haly její zateplovací systém, nebo také okenní a dveřní otvory. Ty mohou být i rolované. Pokud chceme ještě nějaké informace o montovaných halách, můžeme se podívat na nějaké internetové stránky odpovídajících firem. Najdeme zde vše, co bychom chtěli vědět od ceny až po údržbu. Flexibilita montovaných hal je jedním z faktorů, které dělají tyto prostory oblíbenými. K tomu se přidá ještě spolehlivá a pevná ocelová konstrukce, nízké provozní náklady a nízká pořizovací cena.