V dnešní době se stává poměrně často, že nalezneme práci třeba na druhém konci republiky nebo dokonce v zahraničí. Je to dnes úplně normální jev a určitě jsme měli alespoň jednou takovou zkušenost. Musíme si vše ale dobře naplánovat a mít o všem přehled. Jen tak můžeme čelit nástrahám, které na nás při stěhování čekají.

Stěhování Praha v přehledem a bez starostí

Jestliže jsme se ocitli právě před realizou, že se za nedlouho musíme přestěhovat, jistě se nám honí hlavou několik otázek a hledáme na ně správné odpovědi. Jednou z nich je, zda – li máme oslovit profesionální stěhovací firm, třeba stěhování Praha, nebo si vše zorganizujeme sami. Obě varianty mají své pro a proti a na nás je, bychom se rozhodli hned na začátku.

Stěhovací společnosti i stěhování Praha, nám nabízejí své spolehlivé služby, které je třeba využít. Disponují také dostatečně velkými vozy, takže nebude nouze o nedostatek místa. K tomu všemu mají také stěhovací háky a popruhy, které jsou nezbytné pro přepravu a třeba výnos do patre. Nábytek se tam sám nedostane. Navíc dostatečně proškolený pracovní tým, který nepřekvapí ani to, že bydlíme ve čtvrtém patře bez výtahu, je určitě skvělá výhra. Mnohé firmy také nabízejí doplňkové služby, jako balení nebo dokonce stěhování na míru. Stěhovací firmy, také stěhování Praha, jsou také náležitě pojištěni, kdyby došlo k odcizení nebo k poškození našeho majetku.

levné stěhování Praha
levné stěhování Praha

Stěhování svépomocí

Pokud jsme se ale rozhodli pro stěhování na vlastní pěst, musíme si všechno nejen dobře naplánovat, ale hlavně si musíme sehnat několik přátel, kteří nám se vším pomohou. Stěhování svépomocí je také dost fyzicky náročná práce a tak je potřeba i stím počítat. Hlavně, pokud bydlíme ve třetím patře nebo se stěhujeme do šestého. Také balit musíme co nejdříve, abychom na nic nezapomněli. Důležitým bodem stěhování je sehnat dostatečně velký vůz, do kterého se to všechno vejde. Pokud nemáme dodávku a ani nikdo z našich známých takové auto nemá, můžeme se obrátit na spolehlivou autopůjčovnu, kde nám jistě dobře poradí.

stěhování a vyklízení Praha
stěhování a vyklízení Praha

Balení je vlastně i generální úklid

Známe -li datum stěhování, můžeme začít balit. Sehnat dobrý obalový materiál asi nebude problém. V každém supermarketu najdeme klasické a dostatečně velké banánové bedny, které se právě pro stěhování hodí. Některé stěhovací firmy, i stěhování Praha, nabízejí dokonce pronájem plastových boxů různých velikostí, které se zase hodí na přepravu křehkých předmětů. Při balení najednou narážíme na spoustu věcí, na které jsme dávno zapomněli. Na půdě, ve sklepě, ve skříni…tyto věci již potřebovat určitě nebudeme, takže je nejlepší se jich zbavit. Třeba je dát na charitu.

Při balení ale budeme také potřebovat bublinkové fólie, lepicí pásky, fixy na popis krabic, abychom v novém bytě neměli pocit, že nemůžeme nic najít.

Na co nesmíme při stěhování zapomenout

Důležitá je správná orgnizace celé akce. Abychom na nic nezapomněli, můžeme si vše zapsat a postupně odškrtávat, abychom věděli, že máme splněno. Důležité také je, že nesmíme zapomenout odhlásit energie, jako je plyn, elektřina, ale také děti ze školy a školní jídeny, veškerou změnu nahlásit lékaři, zubaři, v bance, pojišťovně a podobně.