Asi nám dáte za pravdu, že situace, kdy se nám náhle zabouchnou dveře a my stojíme na chodbě jen ve spodním prádle, je ta nejhloupější a asi nejtrapnější zároveň. V takovém případě se nás jednoduše zmocní panika, nevíme co dělat a najednou ani nevíme, jak se v takové situaci zachovat. Pokud máme od bytu klasické vchodové dveře a trochu šikovné ruce nebo alespoň souseda, můžeme se v duchu malinko radovat. Pokud ale jsme si nedávno pořídili nové dveře s bezpečnostním zámkem, budeme problém daleko větší.

Zámečnická firma, například zámečnictví Praha, jako vysvoboditel

Z této nepříjemné situace nás jednoduše může vytahnout pouze zkušený profesionál v oboru zámečnictví. Ne že bychom sousedovi nevěřili, ale třeba zrovna v případě bezpečnostních dveří bychom mohli nejen zámku, ale i samotným dveřím spíše uškodit. Laická neodbornost v takovém případě může znamenat i trvalé poškození, takže bychom takovou pomoc neměli odmítat, o tom ví své i zámečnictví Praha.

Nejen dobré rady rozdávají odborníci

Otevřít zámek pro zkušeného zámečníka, třeba zámečnictví Praha, není nic neobvyklého a můžeme se na tyto služby stoprocentně spolehnout. Cílem každého takového zásahu je samozřejmě dveře otevřít, zámek a samotné dveře nepoškodit. Ale otevírání zabouchnutých dveří není jedinou službou, kterou mají v portfoliu svých služeb tyto zámečnické firmy. Můžeme se na ně spolehnout i v případě, že potřebujeme dokonalou a profesionální radu, jaký bezpečnostní zámek si pořídit, můžeme se na ně obrátit i při montování mechanického zabezpečení pro kancelářské skříně, stoly, kartotéky aj. Mnohé zámečnické firmy nabízejí navíc své služby NONSTOP tedy 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Je to velmi dobrá zpráva, protože pokud by se nám taková nehoda se zabouchnutými dveřmi stala třeba v sobotu večer, nemusíme mít strach, že budeme muset čekat na chodbě až do pondělí.

výměna zámků Praha
zámečnictví Praha

Bezpečnostní zámek

Mezi nejrizikovější období patří zejména doba dovolených, kdy spoustu lidí vycestuje do zahraničí a nejen na pár dní, což je lákadlo pro zloděje. Každý zloděj si pourčité době najde svůj vychytaný systém a způsob, jak vchodové dveře jednoduše přelstít. Při návratu z dovolené plné dojmů pak na nás čeká byt vzhůru nohama a oči pro pláč. Nejlepším řešením je pořídit si nejen kvalitní bezpečnostní zámek, ale také kvalitní a pevné dveře. Tyto faktory mohou takovým situacím předejít, protože pokud budeme mít bezpečnostní zámek na starých a nekvalitních dveřích, i takový případ bude pro zloděje malou překážkou. V takových případech je obrátit se na profesionály, kteří mají své zkušenosti a se vším nám rádi poradí, třeba zámečnictví Praha.

Jak zlodějům ztížit nezvanou návštěvu nám poradí i zámečnictví Praha

Určitě si také říkáme, že musíme najít i vhodný způsob, jak zlodějům ztížit jejich neoprávněný vstup do bytu. Postačí, když si ke klasickému bezpečnostnímu zámku dodáme na dveře i přídavný zámek, který není jeden z nejspolehlivějších, ale práci zlodějům alespoň na nějskou dobu znepříjemní. Tento druh zámku je používán jak z vnitřní strany dveří tak i z té venkovní. Funguje vlastně na principu závory, kdy závora po otočení knoflíku zapadne do zámku.

Elektronické zámky jsou zabezpečení domu asi tou nejlepší volbou, protože to je opravdu spolehlivý mechanismus, náklady na jeho pořízení jsou ale také nákladnější. Takové zámky se dají otevřít například pomocí otisku prstu, na čip nebo na kartu.