Malování interiéru je nejlevnější způsob, jak dát nudnému bytu nový kabát a také jak jej dobře zmodernozovat nebo obměnit. Člověk má v podstatě dvě možnosti, jak to učinit. Může si vše udělat sám a po svém nebo si na to najme profesionální malířskou firmu, která se o vše postará. Malíři Praha nabízí své profesionální a kvalitní služby.

Důležitá je také příprava

Jestliže se čloěk tedy chystá malovat, je třeba si nachystat vše, co je k tomu potřeba. Asi nejhorší by bylo, pustit se bezhlavě do práce aniž by člověk veděl, jaký odstín bude vhodný pro danou místnost a bez řádné přípravy, která zhrnuje i potřebný materiál a pomůcky. Jsou potřeba nejen barvy, ale také válečky, štětce, v odbchodě je možné sehnat i celé malířské sety a podobně. Malíři Praha jsou vybaveni vším, co je k malování potřeba. Některé firmy nabízejí dokonce míchání různých odstínů barev, takže vzniknou originální barevné odstíny.

 

Malíři Praha
Jsme nejlevněší v Praze a okolí.

Co ještě doporučují malíři Praha

Co se týká přípravy stěn před malováním, je to důležité již z toho důvodu, že výsledek pak bude dokonalý a takový, jako si zákazník představuje. Nejprve se musí nábytek vystěhovat z místnosti, aby byl volný prostor pro malování. Pokud to není možné, je třeba nábytek alespoň přesunout doprostřed místnosti a zakrýt vhodnou plachtou, která jej ochrání před poškozením. To samé je  nutné udělat i spodlahou, zvlášť v tom případě, jestli je podlaha kvalitní a dřevěná. Barvu smýt totiž přímo ze dřeva není tak jednoduché, protože se vpije do struktury dřeva a to je jistě nepříjemné. Dále je nutné stěny připravit na malování. Odstranit se musí mezery, díry, nerovnosti a praskliny.  Tyto nedokonalosti je možné odstranit pomocí různých tmelů, sádry a podobně. Také stará malba musí pryč, protože by se mohlo stát, že by se po několika dnech sloupala a práce by tak byla zcela zbytečná. O všech nedostatcích a jak je napravit se může každý poradit s profesionály. K dispozici jsou i malíři Praha.

Jaké barvy jsou vhodné třeba pro ložnici?

Barvy všeobecně ovlivňují lidskou psychiku a některé barvy v ložnici skutečně poskytují duševní pohodlí a zdravý spánek, zatímco jiné, přesně naopak, zhoršují pohodu, přispívají k poruchám spánku a mohou dokonce vést k depresi. Ložnice je místem odpočinku a spánku a protože téměř každá barva má pastelové odstíny, může být i ložnice vymalována  nejen ve správném barevném schématu, ale lze si vabrat i ty barvy, které lidem vyhovují a mohou získat ještě příjemnější emoce. Ložnice orientovaná na jih a na sever jsou dvě různé barevné varianty. Pastelový tón samozřejmě zůstává, ale pro “jižní” ložnici, která je zaplavena slunečním světlem, díky čemuž je nejen lehká, ale takéteplá lze zvolit studené odstíny barev. Tyto barvy poskytnou pocit chladu a svěžesti a vytvoří vzdušný interiér. Naopak pro severní umístění ložnice jsou vhodné teplé odstíny. Teplé tlumené odstíny podporují hluboký, klidný spánek a úplnou relaxaci. Pokud je pro člověka ráno těžké se probudit, může přidat do interiéru citrónově žlutou barvu.

Jaké barvy se hodí do dětského pokoje

Také dětský pokoj, stejně jako ostatní místnosti, vyžadují pečlivou péči a zdravotně nezávadnou barvu. Děti mají rády barevnost a tak by mělbýt jejich pokoj vymalován vhodnými pastelovými barvami, které je nestresují, nebo které je doslova nestraší. Tmavé barvy nejsou moc vhodné, za to světlé odstíny, jako je zelenkavá, světle modrá nebo žlutá a ržová jsou barvami, kterými dětem určitě člověk udělá radost. Pokud jsou pak stěny doplněny ještě vhodnou tapetou s dětským motivem, je výsledek ještě lepší.