Malování stěn v bytě je nejsnadnější a také nejlevnější způsob, jak změnit interér nebo zakrýt nedostatky. Nejdříve je ale nutné si uvědomit, jak si celou akci s názvem malování vlastně člověk představuje. Není to nijak složité, ale přece jenom je tu několik bodů, které není radno podceňovat. Malování stěn je možné nejen svépomocí, ale také s profesionální malířskou firmou. Malíři Praha nabízejí své odborné zkušenosti v této oblasti a mohu být nápomocni nejen jako poradci.

Důležitá je také příprava stěn

Příprava na malování stěn zahrnuje řadu prací, které umožní získat rovný povrch bez jiných nedostatků. Díry se musejí třeba zasádrovat, stará malba oškrábat. To je důležitou fází přípravy, protože by se mohlo stát, že by se nová malba po několika dnech sloupala. Místnost se také musí zcela vyklidit a pokud je nábytek příliš těžký nebo velký, postačí, když je umístěný uprostřed pokoje, dobře zakrytovaný. Také podlaha by měla být zakryta, protože to, co je nežádoucí a neoblíbené u malování je zejména závěrečný úklid.

Co nabízejí profesionální malířské firmy, například malíři Praha

Každá firma se snaží vyhovět všem požadavkům zákazníka, ať už je to stavební firma, instalatér nebo malíři. Své profesionální služby nabízí také malíři Praha a jejich cílem je spokojený zákazník, který se rád vrací. Zaměstnaci takových firem disponují potřebným vybavením, jako jsou různě veliké štětce a válečk, teleskopické tyče pro těžkodostupná místa, stropy a podobně. Dnešní malíř už nemá pověstnou papírovou čepici, má moderní vybevení, které pomáhá při jejich skvělé práci. Malíři Praha mají také skvělé nápady, protože malování stěn každého bytu potřebuje trochu fantazie.

 

Malíři Praha
Kvalitní malířské práce v Praze a okolí.

Typy barev

Vždy je dobré si přečíst etiktu produktu a člověk tak může zjistit, o jaký druh interiérové barvy jde. Na trhu lze najít akrylové barvy, silikonové barvy, latexové barvy, ale také barvy na bázi vody.

Jak vybrat barvu na stěny v dětském pokoji

V této místnosti je optimální vysoce pevná omyvatelná akrylová barva. Děti od útlého věku mají rády barevnost a mají také tendenci malovat různými tužkami po stěnách, takže z toho plyne jedinné, použít speciální barvu, kterou lze snadno opravit. Pro děti je také důležitá hypoalergenní a ekologická bezpečnost barvy. Hodí se samozřejmě pastelové barvy, ale také vzorované tapety, které se dokonale doplňují společně s malbou.  Je třeba ovšem myslet na to, že jinak se musí vymalovat pokoj nemluvněte a jinak školáka. Ale nabídka na trhu barev je široká a to nejen co se týká barevných kombinací, ale také vhodných tapet.

A co výběr barev pro kuchyň nebo chodbu

Pro kuchyně a koupelny jsou vhodné barvy, které dobře odolávají vlhkosti, jsouomyvatelné a paroupropustné. Jsou to latexové barvy nebo barvy silikonové. Co se týkáká chodby, tak jsou to většinou místnosti bez oken. Není tedy vhodné je malovat tmavými barvami. Co se týká druhu barvy, měly by mít dobré vlastnosti, jako je voděodolnost a jsou také odolné proti nečistotám, zejména v případě, že jsou v domě malé děti nebo domácí mazlíčci.