S rostoucími cenami pohonných hmot se nejeden motorista snaží ušetřit, kde se dá. Kromě toho, že člověk může slevit z nároků a tankuje místo prémiového paliva to obyčejné, nebo jezdí za výhodnějšími cenami na jinou čerpací stanici, lze využít i takzvaných tankovacích karet.

Palivové/tankovací karty

Tankovací, jinými slovy palivová karta slouží jako věrností karta, kterou můžete získat na některé z čerpacích stanic. Tankovací karta přináší klientům řadu výhod a mezi nejčastější patří sleva na pohonné hmoty. Záleží na konkrétní síti čerpacích stanic. Některé zákazníkům přímo poskytují slevu na palivu, jiné zase garantují stejnou cenu po celé republice. Co se týče slevy na palivu, pak bývají u prémiových paliv poskytovány slevy ve výši 1 Kč/litr, u běžných paliv pak 0,80 Kč/litr (záleží však na prodejci).

Dodavky.net

O tankovací kartu můžete požádat přímo obsluhu čerpací stanice, která vám ji vydá a vy už se jen zaregistrujete. Poté máte k dispozici zákaznický účet, kde vidíte přehled tankování, získanou slevu apod. Tankovací kartu je možné dobít buď online, nebo rovnou při placení na čerpací stanici. Při dobíjení online je dobré vědět, že dobitá částka se připíše v řádu několika dnů, tudíž je lepší dobíjet buď s předstihem, nebo rovnou pohodlně na čerpací stanici. Kartu je možné dobít buď hotovostí nebo svojí platební kartou. Na tankovací kartě sbíráte i body, které lze následně využít například k nákupu občerstvení apod.

U palivových karet si dejte pozor na skryté poplatky. Ty vás pak v konečném součtu mohou vyjít i dráž, než kdybyste žádnou kartu neměli. Pohlídejte si ekologické poplatky, servisní poplatky, poplatky za zasílání účtenek nebo také pokuty za nevyužívání karty.