Markéta Pilátová je respektovanou spisovatelkou, která umí čtenáře skvěle motivovat, bavit a naučit nových dovedností. Kniha Velký úklid je věnovaná všem nepořádným (nejen)dětem. Hlavní hrdinka Maruška je velká nepořádnice. Naučí ji maminka pořádku?

Život začíná tehdy, pokud si dáte do pořádku prostor kolem sebe. Stačí přitom vědět, které věci vám dělají radost nebo přinášejí užitek, a s ostatními se rozloučit. Vrhněte se na velký úklid podle Markéty Pilátové. A je jedno, jestli jste malí či velcí čtenáři!

Knížka Velký úklid je dílem velmi oblíbené a respektované spisovatelky Markéty Pilátové. Velký úklid je věnovaná všem nepořádným dětem. A nejen těm! Hlavní hrdinka Maruška je opravdu hodně nepořádná a její nervózní a přepracovaná maminka si s ní už neví rady. Neví si rady ani s poněkud rozevlátým tatínkem, bubeníkem známé kapely, a chce se s ním rozvést. A čím je maminka nervóznější, tím je Maruška nepořádnější. Jak ze zapeklité situace? Na pomoc přichází sousedka, paní Krátká. Ta má ve svém starém bytě vždycky vzorný pořádek a slíbí Marušce, že ji naučí uklízet. A pomůže jí uklidit nejen její pokojík, ale také vztahy s maminkou a tatínkem. Jak toho dosáhne? Paní Krátká, jako správná žena, se nebojí použít i mazanější metody, za které by se nemusel stydět ani Sherlock Holmes. Kniha je doprovázená zvláštními ilustracemi Olleho Trottestama, šestnáctiletého nadaného švédského umělce (s českou maminkou) s poruchou autistického spektra.