Dvakrát do roka řešíme jejich výměnu, přesto mnoho lidí tápe, jak vybrat pneumatiky, nebo se v široké nabídce zkrátka neumí správně zorientovat. Ať už vybíráte pneumatiky letní nebo zimní, v každém případě je potřeba zohlednit vícero kritérií. Pokud nevíte, jak vybrat pneumatiky, rádi vám s tímto úkolem pomůžeme.

Jak vybrat pneumatiky?

Nejdříve si zjistěte průměr pneumatik, v potaz berte také neméně důležitou šířku, profil a také průměr. Měli byste mít jasno v tom, jak budete pneumatiky zatěžovat. S ohledem na vytíženost je pak možnost vybrat si mezi různými typy pneumatik. Rozhodující také může být i cena, ačkoli právě finance by v tomto případě neměly hrát klíčovou roli. Přesto je však cena pro mnoho řidičů jedním z nejklíčovějších faktorů.

Jak vybrat pneumatiky?
Dodavky.net

Rozměry pneumatik

Vybíráte-li pneumatiky pro vaše vozidlo, hlídejte si šířku udávanou v milimetrech. Boční profil udává šířku bočnice, značí se v procentech. Průměr pneumatiky značí vnitřní průměr v palcích.

Přilnavost a spotřeba

Při výběru pneumatik můžete sledovat také přilnavost na mokru. Jde o údaj, který vás informuje, jak si pneumatiky stojí na mokré ploše. Někoho může zajímat i úspora paliva, která určuje, do jaké míry pneumatiky na vašem vozeovlivňují spotřebu auta.

Řešíte třídu hlučnosti?

Pro mnoho řidičů je to neznámý pojem, najdou se ale i tací, kteří se tímto údajem řídí. Co je třída hlučnosti pneumatik? Jednoduše řešeno jde o hodnotu vnějšího hluku. Pneumatiky se dělí celkem do tří tříd, které se mezi sebou liší vždy o tři decibely. Tři vlny znamenají nejhlučnější pneumatiky, jedna vlna pak logicky značí ty nejméně hlučné.