Stěhujete se, převážíte větší náklad nebo potřebujete dodávku z úplně jiných důvodů? Naštěstí si ji nemusíte kupovat, stačí si ji vypůjčit od profesionálních půjčoven a můžete s ní cestovat po celé Evropské unii.

 

Jaké dodávky jsou vám k dispozici?

Půjčovny dodávek svým zákazníkům nabízejí dodávky malých, středních i větších rozměrů, aby si mohl vybrat skutečně každý. Nemusíte se ani strachovat o to, že by vám dodávka vypověděla službu. Všechny procházejí pravidelnou kontrolou a servisem, tudíž jsou v perfektním stavu. Zároveň jsou pro všechny případy pojištěné.

 

Vybírat můžete nejen podle rozměrů dodávek, ale také dle manuální nebo automatické převodovky, dle počtu míst či dalšího vybavení. Půjčovna vám dodávku přistaví na vámi určené místo, případně si pro dodávku můžete přijet přímo do půjčovny a nechat si tam automobil, v němž přijedete. A protože vám bude přistaveno vozidlo s plnou nádrží, také ho musíte s plnou nádrží vrátit. Jestliže se tak nestane, může vám půjčovna naúčtovat poplatek.

Dodávky Procházka

Podmínky zápůjčky

Podmínky pro půjčení dodávky se liší dle toho, zdali si pronajímáte vůz jako soukromá osoba či jako podnikatel nebo osoba právnická. V každém případě však budete potřebovat:

  • občanský průkaz
  • řidičský průkaz
  • složit vratnou kauci
  • složit celou částku za zápůjčku vozu předem

 

Rovněž musíte být starší 21 let a je zapotřebí mít za sebou alespoň 2 roky řidičské praxe. V případě, že si budete půjčovat automobil jako OSVČ, pak musíte předložit své živnostenské oprávnění. Budete-li si vůz půjčovat na firmu a přitom nejste jednatelem společnosti, připravte si rovněž i notářsky ověřenou plnou moc a také výpis z obchodního rejstříku.

 

Vratná kauce vám bude vrácena v případě, že vrátíte vůz zcela čistý a nepoškozený.

 

Co všechno obsahuje cena pronájmu?

Výhodou každé zápůjčky dodávky je fakt, že se nemusíte starat o dálniční známku, silniční daň ani povinné ručení. To vše je obsaženo v ceně půjčovného. Kromě toho je vám také k dispozici dvacet čtyři hodin denně sedm dní v týdnu asistenční služba. Starat se nemusíte ani o pneumatiky. Na dodávkách jsou vždy ty, které jsou pro danou sezónu předepsané.

 

Zaplatit vratnou kauci a cenu za zápůjčku vozidla můžete prostřednictvím platební karty, v hotovosti anebo převodem z účtu. Vždy si ovšem předem ověřte, zdali půjčovna dodávek platební karty akceptuje. Někdy totiž přijímá pouze platby v hotovosti.

 

Jistě vás zajímá také to, co se stane, když dojde k nějaké nepředvídatelné pojistné události. V každém případě musíte tuto událost náležitě zdokumentovat a to nejlépe za asistence policie. Rovněž také volejte na zákaznickou linku půjčovny, tam vám pracovníci sdělí, jaký bude následný postup.

 

Jak spolupráce probíhá?

V každém případě je důležité nejprve si dodávku k zápůjčce vybrat. Že si nevíte s jejím výběrem rady? Pak vybranou půjčovnu kontaktujte a nechte si s výběrem poradit od odborníků. Následně se s nimi domluvíte na dni, kdy budete chtít vozidlo půjčit a kdy ho zase vrátíte. Pracovníci půjčovny vám poté přistaví auto, kam budete potřebovat a zároveň spolu podepíšete smlouvu, která bude obsahovat veškeré náležitosti. Rovnou složíte kauci a případně i zaplatíte za zápůjčku, jestliže jste tak neučinili již dříve prostřednictvím bankovního převodu oproti vystavené faktuře. Také obdržíte veškeré potřebné doklady k vozu.

 

Výhodou zapůjčených dodávek je rovněž to, že na sobě nenesou žádné polepy, proto se nemusíte bát, že byste jezdili v dodávkách s logem nějaké firmy. Zapůjčení dodávky na jeden či více dní představuje mnohem výhodnější variantu, než si dodávku koupit a používat ji jen párkrát do roka.